Ücretsiz WordPress Eklentisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Adcino.com - Her TeldenAdcino.com – Her Telden

Genel blog, içerisinde birçok kategoriyi barındıran ve hemen herkesin ilgilenebileceği içerikleri bulunduran, yayınlarını kronolojik sıraya göre yapan blog türü.

Ücretsiz WordPress Eklentisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

, Genel 112 Okunma , 2 ay önce , 3 Dakika
2 ay önce

Dünyanın en yaygın kullanılan içerik sistemlerinden biri olan WordPress, çeşitli eklentiler sayesinde daha kullanışlı hale gelmektedir. Bu eklentilerden bir kısmı ücretli olarak satılırken, birçok önemli eklenti ise ücretli ve ücretsiz sürümleriyle WordPress kullanıcılarının istifadesine sunulmaktadır. Ücretsiz WordPress eklentisi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, eklentilerin işlevselliği ve site güvenliği gibi konularda önem taşımaktadır.
Bugün WordPress için hazırlanmış 50 binden fazla ücretsiz eklentinin olduğu bilinmekte olup, bu rakam iyi bir deneyim kazanmak için müthiş gözükse de bilinçsiz hareket edilmesi durumunda güvenlik açıklarını da beraberinde getirecektir. Bu eklentileri kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bazı ipuçlarını, sizler için paylaştık.


Ücretsiz WordPress Eklentisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Destek Forumu


Kullanacağınız eklentiyle ilgili ayrı bir destek forumunun bulunması, karşılaşacağınız sorunlarda yardım almanız için önemlidir. Ya da WordPress içerik sistemiyle ilgili destek forumlarında, kullanmak istediğiniz eklenti hakkındaki yorumları takip ederek, eklentinin avantaj ve dezavantajları hakkında kullanıcı deneyimine yönelik bilgiler alabilirsiniz.


Yüklemeden Önce Test Edin


Kullanmadığınız bir internet siteniz varsa, kullanmayı planladığınız eklentiyi bu sitede test ettikten sonra kullanacağınız siteye yükleyebilirsiniz. Bu sayede olası bozulmaların veya doğacak zararların önüne geçerek, işe yarar bir eklentiyi daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.


Yorumlar ve Derecelendirmeler


Eklentilerin WordPress eklenti panelindeki derecelendirmeleri ve eklenti hakkında yapılan yorumlar, sizin için yol gösterici olacaktır. Ücretsiz WordPress eklentisi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bu uyarıyı dikkate almanız, sizden önce eklentiyi kullanan binlerce insanın görüş ve yorumları hakkında bilgi almanızı sağlayacaktır.


Uyumluluk


WordPress içerik sistemine sahip web siteniz için yükleyeceğiniz eklentinin, WordPress sürümünüzle uyumlu olmasına dikkat edin. Aynı zamanda güncellemeleri sıklıkla yapılan eklentilerden yana tercihinizi kullanmanız, güvenlik açısından önemlidir. Ortaya çıkan güvenlik açıklarının, eklenti güncellemeleri sayesinde ortadan kaldırıldığını unutmayın. Yeni bir eklentide olduğu gibi, mevcutta kullandığınız eklentileri de güncel tutmaya özen gösterin.


Eklentinin Ekran Görüntülerini İnceleyin

Kullanmak istediğiniz eklentinin ekran görüntüleri ve hatta videoları, eklenti hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayabilir. Bu yüzden, eklentilerin ekran görüntülerini incelemekte fayda olduğunu unutmayın.
Eklentiyi kurduktan sonra nasıl bir görüntünün ortaya çıktığına dair herhangi bir ekran görüntüsü veya videosu varsa, bunları da incelemeyi asla ihmal etmeyin.
Ücretsiz WordPress eklentisi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında soru ve görüşlerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.