CES 2020 Fuarında Tanıtılan En İyi Teknolojik Ürünler - Adcino.com - Her TeldenAdcino.com – Her Telden

Genel blog, içerisinde birçok kategoriyi barındıran ve hemen herkesin ilgilenebileceği içerikleri bulunduran, yayınlarını kronolojik sıraya göre yapan blog türü.

CES 2020 Fuarında Tanıtılan En İyi Teknolojik Ürünler

, Teknoloji 93 Okunma , 2 ay önce , 4 Dakika
2 ay önce

Her yıl Amerika’da geleneksel olarak düzenlenen CES teknoloji tanıtım fuarı, 2020 yılında da ilginç ve birbirinden etkili özelliklere sahip teknolojik ürünlere ev sahipliği yaptı. Fuarda yüzlerce teknolojik ürün tanıtılmış olsa da, CES 2020 fuarında tanıtılan en iyi teknolojik ürünler başlığı altında sizlerle, hem ilginç ve hem de oldukça başarılı bulduğumuz ürünleri paylaştık.
Dünyanın en iyi akıllı tuvaletinden tutunda Acer tarafından üretilen ve “şarjı bitmeyen bilgisayar” olarak nitelendirilen farklı farklı ürünler, CES 2020 teknoloji fuarına damga vuranlar arasında yer alıyor.


CES 2020 Fuarında Tanıtılan En İyi Teknolojik Ürünler


Şarjı Bitmeyen Bilgisayar


Bir dizüstü bilgisayarın şarjının hiç bitmemesi ya da çok ama çok uzun süre gitmesi, kulağa ne kadarda hoş geliyor değil mi? Acer fuarda adeta gövde gösterisi yaparak, kalitesini ortaya koyan önemli teknoloji firmalarından biri oldu.
Tayvanlı dünya devi Acer, üretmiş olduğu birbirinden güçlü bilgisayarları CES 2020 fuarında tanıtırken, fuara 23 saat pil ömrü vadeden TravelMate P6 dizüstü bilgisayar damga vurdu. 23 saatlik pil ömrü ile dünyanın en şarjı en fazla giden dizüstü bilgisayarları listesinde zirveye tırmanan Acer TravelMate P6, teknoloji tutkunlarını kendisine hayran bıraktı.


O En İyi Katlanabilir Telefonlardan Biri: Motorola Razr


Katlanabilir telefon teknolojisini en iyi kullanan markalardan biri olan Motorola, Razr modeli ile en iyi katlanabilir telefon modellerinden birini üretti. Qualcomm Snapdragon 710 işlemci kullanılan cihaz, 2142 x 876 piksel ekran çözünürlüğüne sahip cihazın ekranı ise, 6,2 inç büyüklüğünde.
6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza sunan telefonun 16 MP ana kamerası ve 5 MP ön kamerası bulunuyor. Android 9 Pie işletim sistemi bulunan telefonun, 2510 mAh bataryasının biraz daha yüksek olmasını beklerdik.


Görünmez Kameralı Telefon: OnePlus Concept One

OnePlus daha çok cihazların ön kamerasında yer alan gizleme tekniğinin daha gelişmişini, arka kamerada kullanmış. Bu konuda oldukça başarılı olduğu gözlemlenen OnePlus, lensler üzerinde yer alan elektrik yükü sayesinde, saydamlık ve opaklık arasında harika bir geçiş yapmayı başararak farklı bir tasarıma sahip akıllı telefon üretmiş.


Beyin Sinyallerini Kontrol Eden Teknoloji

CES 2020 fuarında tanıtılan en iyi teknolojik ürünler arasında, bir başka harika teknoloji bizi karşılıyor. BrainCo’nun üretmiş olduğu cihaz, protez elin daha iyi bir şekilde kullanılabilmesine imkân veren en faydalı ürünlerden biri kabul edilebilir. Protez el kullananların parmaklarını tek tek kullanmalarına, piyano çalmasına ve çok daha fazlasını yapmasına imkân tanıyor.


Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı: Lenovo ThinkPad X1 Fold


Akıllı telefonlarda bile yeni yeni görmeye başladığımız katlanabilir ekran teknolojisini, gelecek yıllarda bilgisayarlarda da en iyi şekilde görebileceğiz. Bilgisayarlar için biraz gereksiz bir teknoloji olarak kabul edilse de, bazı durumlarda bu teknolojinin çok işe yarar olması da elbette ki mümkün.
Lenovo ThinkPad X1 Fold üretmiş olduğu dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarına da, CES 2020 fuarında tanıtılan en iyi teknolojilik ürünler listemizde yer veriyoruz.


Dünyanın İlk 5G’li Bilgisayarı: Lenovo Yoga 5G

Lenovo markası, teknoloji fuarına damgasını vuran başlıca firmalardan biri olmayı başardı. Hem katlanabilir bilgisayarı ve hem de ilk 5G teknolojisine sahip bilgisayar ile dikkatleri çeken Lenovo, Yoga 5G modeliyle karşımızda. 24 saat pil ömrü vadeden cihaz, genel özellikleriyle de ortalamanın üzerinde yer alıyor.


Uçan Otomobil

Daha çok bilim kurgu filmlerinde ya da çocukken izlediğimiz çizgi filmlerde karşımıza çıkan uçan otomobiller, her geçen gün geleceğimize biraz daha yaklaşıyor. Saatte 290 km hız yapabilme kapasitesine sahip Hyundai S-A1 bunlardan biri. Henüz tanıtım aşamasında olan araç, öncelikle Avustralya ve Amerika’da kullanılacak.
Yerden 600 metreye kadar yükselen araç, tek şarjla en fazla 100 km mesafe gidebiliyor. Helikopter ve uçak teknolojilerinin neredeyse yüzyıllardır var olduğu bir dünyada uçan otomobillere şaşırmamak gerekse de, bu kadar geciken bir teknoloji olması sebebiyle insana biraz ilgi çekici geliyor.


CES 2020 fuarında tanıtılan en iyi teknolojik ürünler arasında yine Lenovo tarafında üretilen ve e-mürekkep ekranlı olan dizüstü bilgisayar, altın kaplı oyuncu klavyesi, Sony tarafından muhteşem bir teknoloji ile üretilen araba gibi birçok teknoloji yer alıyor.

Yorumlar (1 Yorum)